• کد نمایش افراد آنلاین
 • شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص) - مطالب آبان 1392
   
  شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص)
  چشمها را باید شست جور دیگر باید دید
                                                          
  درباره وبلاگ

  با سلام
  شرکت حسابگران مبتکر کردستان یک شرکت حسابداری و مشاوره مالی است که جهت ارتقاع سطح کمی و کیفی عملیات حسابداری واحدهای تولیدی،خدماتی و بازرگانی و به منظور کاهش هزینه ها؛افزایش بهره وری و در نتیجه افزایش سود آماده ارائه خدمات به صاحبان محترم مشاغل کوچک و بزرگ می باشد.
  مدیر وبلاگ : آدام اسمیت
  مطالب اخیر
  نظرسنجی
  حسابگران تا چه میزان توانسته به شما کمک کند ؟  ارتباط با حسابگران
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  
  <
  ظر به سؤالات مطرح شده در خصوص دستورالعمل های شماره ۵۷۶۵/۲۰۰ مورخ ۴/۴/۹۲ و ۹۹۷۳/۲۰۰ مورخ ۴/۶/۹۲ نسبت به مؤدیان مالیاتی که در عملکرد سال ۱۳۹۰ درآمد مشمول مالیات آنها کمتر از میزان معافیت موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیاتهای مستقیم بوده و مشمول مالیات نشده اند، با توجه به بندهای ۶و ۷ دستورالعمل شماره ۵۷۶۵/۲۰۰ مورخ ۴/۴/۹۲ مقرر می دارد:


  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : مالیات، معافیت مالیاتی، مشمول مالیات، درآمد مشمول مالیات، حسابداری مالیاتی، حسابگران، دهگلان،
  لینک های مرتبط : منبع،
  با عنایت به اینکه اجرای کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده ومآلاًتحقق اهداف برنامه عملیاتی سازمان دراین بخش، اولویتهای اصلی و مهم این معاونت را تشکیل می دهد و انجام این امر مستلزم برنامه ریزی، سازماندهی و تخصیص بهینه منابع و امکانات و نیروی انسانی و النهایه کنترل نتایج حاصله خواهد بود،

  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : ارزش افزوده، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات، حسابداری مالیاتی، بخشنامه مالیاتی، حسابگران، دهگلان،
  لینک های مرتبط : منبع،
  چهارشنبه 29 آبان 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت
  نوع مطلب : جملات ارزشمند، 
  برچسب ها : امید، طنز، هادی، لورل، لورل و هاردی،
  لینک های مرتبط :
  با توجه به تغییر نیازهای بشر متناسب با پیشرفت علوم و تکنولوژی، دیگر ابزارهای قدیمی هرچند هم که پرکاربرد بوده باشند نه تنها نیاز اشخاص را مرتفع نمی سازند بلکه حتی در موارد بسیاری مانع انجام امور روزمره آنها نیز می شوند. این امر تا جاییست که حتی شاهدیم در مدت زمان کوتاه ابزار جدید با قابلیتهای تازه و به روز کار افراد را راحت تر می سازند. صندوق فروش (POS) نیز وسیله ایست که از این امر مستثنی نیست و از ابزارهای پرکاربردی است که اطلاعات خرید و فروش واحد شغلی را محاسبه کرده و ضمن ثبت این اطلاعات در پایان برگه فیش یا همان صورتحساب یا فاکتور را با تمام جزییات صادر می کند. استفاده از صندوق فروش مزیت های بی شماری دارد؛ این وسیله ضمن صرفه جویی در وقت ، دقت در کار را را بالا می برد و همچنین درصد اشتباه را به پایین ترین حد ممکن می رساند. دریافت فاکتور فروش از سوی مشتریان، اطمینان آنها را از خریدی که نموده اند بالاتر می برد و موجب رفع شبهه می شود. از مهمترین اهداف استفاده از صندوق فروش، شفافیت در فعالیتهای اقتصادی است، چرا که این دستگاه مبادلات اقتصادی را مستند می سازد.


  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، آموزشی، 
  برچسب ها : مالیات، صندوق، صندوق فروش، حسابداری فروشگاهی، حسابداری مالیاتی، حسابداری مالی، حسابدار،
  لینک های مرتبط : منبع،
  ماده واحده ـ سازمان تأمین اجتماعی مکلف است به افرادی که حداقل ده سال سابقه پـرداخت حق بیـمه را دارند و به سن شصـت سال برای مـردان و پنجـاه و پنج سـال برای زنان رسـیده‌اند یا به هر دلیلی به تشخیص کمیسیون‌های موضوع ماده (۹۱) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۳/۴/۱۳۵۴ و اصـلاحات بعدی آن در سنین کمتر از موارد فوق از کارافتاده شده‌اند ولی از حق مستمری برخوردار نمی‌شوند، متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه، حقوق بازنشستگی پرداخت نماید. افرادی که کمتر از ده سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند، می‌توانند با پرداخت مابه‌التفاوت حق بیمه اعم از حق کارگر و کارفرما تا ده سال به نرخ سال جاری، از امتیاز بازنشستگی این حکم برخوردار شوند.

  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : بیمه، بازنشستگی، بازنشستگی پیش از موعد، تامین اجتماعی، حسابداری بیمه، حسابدار،
  لینک های مرتبط : منبع،
  مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی از عملیاتی شدن ارسال اینترنتی لیست حق بیمه از سوی کارفرمایان تا پایان آذر ماه در سراسر کشورخبر داد.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش با اعلام این خبر گفت:در راستای ارائه خدمات غیر حضوری وامکان پرداخت اینترنتی حق بیمه ماهانه کارکنان از سوی کارفرمایان محترم، ارسال اینترنتی آن در تمام شعب سراسر کشور اجرایی می‌شود.
  وی افزود: در حال حاضر  پرداخت اینترنتی لیست حق بیمه در یکی ازشعب سازمان تأمین‌اجتماعی مراکز استان‌ها عملیاتی  شده است.

  دکتر نوربخش با اشاره به فراهم کردن بسترهای فرهنگی این طرح گفت: معمولاً کارفرمایان محترم لیست حق بیمه کارکنان خود را در روزهای آخر هر ماه به شعب این سازمان تحویل می‌دهند و طبیعی است ثبت اطلاعات بیمه‌ای یک میلیون و۲۰۰ هزار کارفرما شعب را با مشکل مواجه می‌کند.  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : بیمه، تامین اجتماعی، لیست بیمه، پرداخت اینترنتی بیمه، بیمه تامین اجتماعی، حسابداری بیمه، حسابدار،
  لینک های مرتبط : منبع،
  جمعه 24 آبان 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت
  نوع مطلب : جملات ارزشمند، 
  برچسب ها : حسین، پناهی، حسین پناهی، زخم، جملات ارزشمند، جملات زیبا،
  لینک های مرتبط :
  سه شنبه 21 آبان 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت
  رئیس دفتر رئیس جمهور و رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پس از نشست سی و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی درباره مصوبه لغو پیمان سپاری ارزی که در روز ملی صادرات وعده آن داده شده بود گفت: ابهاماتی در بخشنامه مالیات بر ارز صادراتی وجود داشت که خوشبختانه وعده لغو آن به تحقق نزدیک شد.


  وی ادامه داد: لغو این بخشنامه در دولت تصویب و براساس مصوبه هیات دولت بخشنامه عدم معافیت مالیاتی صادرکنندگان که در گذشته صادر شده بود دیگر نیازی به ادامه ندارد.
  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : مالیات، مالیات صادرات، حذف مالیات، بخشودگی مالیاتی، حسابداری مالیاتی، شرایط بخشودگی معافیت مالیاتی صادرات، حسابداری مالی،
  لینک های مرتبط : منبع،
  دستاوردهای روزافزون فناوری، زندگی انسان امروزی را در همه ی زمینه ها دستخوش دگرگونی های شایان توجهی نموده است. اگرچه عوارض جانبی و ناخواسته ی استفاده و گسترش فناوری در زمینه هایی همچون تخریب محیط زیست، آلودگی صوتی و ماشینی شدن زندگی شهری، بر كسی پوشیده نیست و عواملی هشدار دهنده برای همگان به شمار می آید، اما واقعیت آن است كه فناوری همچون هر پیشرفت بزرگ بشری مزایا و معایبی دارد كه با برنامه ریزی دقیق علمی، فرهنگ سازی و مشاركت عمومی به آسانی می توان در عین استفاده از مزایای بیشماری كه دارد، خود را از پیامدهای نامطلوب و بعضا ناگوار آن، هرچند تدریجی و گام به گام، دور نگاه داشت. سازمان امور مالیاتی كشور نیز، همچون سایر نهادهای دولتی و همسو با سایر كشورهای جهان، همواره تلاش كرده است تا با بهره گیری هوشمندانه از دستاوردهای فناوری پیشرفته و كارامد، بستر و امكانات لازم را جهت تسهیل انجام امور مالیاتی و تحقق عدالت در این زمینه فراهم آورد. از جمله ی آخرین موارد آن می توان به راه اندازی "سامانه ی ارسال الكترونیكی صورت معاملات" اشاره كرد. در همین راستا، و به منظور آگاهی هرچه بیشتر از چندوچون امور مربوط به اجرای ماده 169 مكرر قانون مالیاتهای مستقیم و مزایای بكارگیری سامانه ی گزارش الكترونیكی فهرست خرید و فروش مودیان، بر آن شدیم تا با یكی از كارشناسان دفتر اطلاعات مالیاتی گفتگویی داشته باشیم. وی درباره ی مزایای راه اندازی سامانه ی مذكور در راستای دستورالعمل های اجرایی ماده 169 مكرر، عقیده دارد كه برخی اهداف درون سازمانی عمده در اجرایی كردن ماده 169 مكرر به كمك جدیدترین فناوری های روز دنیا عبارتند از:


  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : مالیات، معاملات، متده 169 مكرر، مالیات معاملات فصلی، معاملات فصلی، حسابداری مالیاتی، حسابداری مالی،
  لینک های مرتبط : منبع،


  ( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
   
     
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic