• کد نمایش افراد آنلاین
 • شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص) - مطالب مهر 1392
   
  شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص)
  چشمها را باید شست جور دیگر باید دید
                                                          
  درباره وبلاگ

  با سلام
  شرکت حسابگران مبتکر کردستان یک شرکت حسابداری و مشاوره مالی است که جهت ارتقاع سطح کمی و کیفی عملیات حسابداری واحدهای تولیدی،خدماتی و بازرگانی و به منظور کاهش هزینه ها؛افزایش بهره وری و در نتیجه افزایش سود آماده ارائه خدمات به صاحبان محترم مشاغل کوچک و بزرگ می باشد.
  مدیر وبلاگ : آدام اسمیت
  مطالب اخیر
  نظرسنجی
  حسابگران تا چه میزان توانسته به شما کمک کند ؟  ارتباط با حسابگران
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  
  <
  هزینه های سربار در حسابداری صنعتی و تولید

  یکی از اجزاء اصلی تشکیل دهنده بهای تمام شده، سربار ساخت می باشد سربار در واقع هزینه هایی می باشند که مستقیماً در ساخت کالا و تولید محصول دخالت ندارند و به راحتی نمی توان تحمل این هزینه ها را به تولید کالا یا محصولی خاص یا سفارشی مشخص مرتبط دانست.
   باید توجه داشته باشید هزینه های مستقیمی را نیز که می توان آنها را مستقیماً شناسایی کرد ولی ارتباط دادن آنها به کالایی مشخص یا به سفارشی خاص منطقی و مقرون به صرفه نباشد را نیز گاهی به عنوان سربار ساخت طبقه بندی کنند. برای نمونه از هزینه ها می توان به نخ در دوخت لباس و یا چسب و میخ در نجاری و یا اسانس در صنایع مواد غذایی اشاره ای داشت هرچند این هزینه ها در ساخت و تولید محصول نقش دارند ولی مصرف آنها بسیار کم و ناچیز است بنابراین مصرف آنها به عنوان سربار شناسایی می گردد.
  در ابتدا به نمونه هایی از هزینه های سربار که عموماً در اکثر مؤسسات تولیدی وجود دارد اشاره می نمائیم. مشخص ترین هزینه های سربار به صورت زیر خواهند بود:
  1- هزینه استهلاک ساختمان کارخانه
  2- هزینه اجاره ساختمان کارخانه
  3- هزینه بیمه اجتماعی سهم کارفرما
  4- هزینه سوخت کارخانه
  5- هزینه روشنایی کارگاه و کارخانه
  6- هزینه حقوق سرپرستان
  اگر بخواهیم به شکل بسیار ساده هزینه های سربار را شناسایی کنیم باید از دستگاه زیر استفاده نمود تا هزینه سربار را مشخص کرد:  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : آموزشی، 
  برچسب ها : هزینه سربار، سربار ساخت، سربار تولید، سربار، عوامل سربار، حسابداری صنعتی، حسابداری مالی،
  لینک های مرتبط : منبع،
  مصطفی باتقوا*
  در چند سال اخیر صدور بخشنامه‌های مالیاتی و اخذ مالیات‌های غیر‌قانونی روند صعودی داشته و
  از طرف دیگر با شکایت مودیان به دیوان عدالت اداری آمار بخشنامه‌های ابطال شده نیز قابل توجه بوده است.
   نکته مهم آن است که تاریخ اجرای آرای دیوان طبق قوانین حاکمه از تاریخ صدور رای دیوان است نه از تاریخ صدور بخشنامه غیرقانونی باطله. به عبارتی مالیات غیرقانونی از تعدادی مودی براساس یک بخشنامه غیرقانونی وصول شده است، ولی مالیات دریافت شده غیرقانونی به مودی مسترد نمی‌شود.


  اما داستان چیست ؟ در قسمت اخیر ماده ۱۴۷ قانون مالیات‌های مستقیم آمده است: «هر هزینه‌ای که در قانون مالیات‌های مستقیم پیش‌بینی نشده ولی به موجب قانون یا مصوبه هیات وزیران پرداخت شود، هزینه قابل قبول است» (بدون هیچ شرط و شروطی). اما بر اساس بند ۹ بخشنامه ۲۸۳۴۱/۲۴۱۰/۲۳۳ مورخ ۱۸/۰۷/۱۳۸۵ یک شرط به این قسمت اضافه شده با این عنوان که «این هزینه باید به عنوان  هزینه قابل قبول اعلام شود». بر‌اساس شکایت یک مودی بزرگ مالیاتی به دیوان عدالت اداری (در تاریخ ۲۵/۰۶/۱۳۹۲) بند ۹ بخشنامه فوق به علت اینکه محدود‌کننده حکم مقرر در انتهای ماده ۱۴۷ بوده است باطل اعلام شد.  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : مالیات، ماده 147، هزینه قابل قبول، هزینه های قابل قبول، دیوان ادالت اداری، حسابداری مالیاتی، حسابداری مالی،
  لینک های مرتبط :
  بدینوسیله به اطلاع کلیه اشخاص حقوقی و همچنین اشخاص حقیق موضوع بند الف و بند ب ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم می رساند، مهلت ارایه و ارسال اطلاعات معاملات فصل تابستان ۱۳۹۲، موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم، به صورت الکترونیکی (از طریق پورتال سازمان به نشانی www.tax.gov.ir و یا از طریق ارسال لوح فشرده تا پایان مهرماه سال جاری (۳۰/۷/۱۳۹۲) می باشد.

  منبع : سازمان امور مالیاتی

  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : مالیات، ماده 169، ماده 169 مكرر، مالیات مستقیم، حسابداری مالیاتی، حسابداری مالی، حسابداری،
  لینک های مرتبط :
  شنبه 27 مهر 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت
  نوع مطلب : مشاهیر حسابداری، 
  برچسب ها : هیتلر، اعتقاد، آدم، آلمان، حسابگران، جملات ارزشمند، مبتكر،
  لینک های مرتبط :
  جناب آقای زارعی

  مدیر کل محترم  وصول و اجراء امور مالیاتی شهر تهران

  سلام علیکم

  با توجه به تفویض اختیار شماره ۶۶۳۱/۲۰۰ مورخ ۳۱/۰۳/۹۱ رئیس کل محترم سازمان و پیرو تفویض اختیار شماره ۴۹۹۶/۲۶۰/ د مورخ ۰۳/۰۷/۹۱ ، در اجرای حکم ماده ۳۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده و بنابر اختیارات حاصل از مواد «۱۶۷» و «۱۹۱» قانون مالیاتهای مستقیم در خصوص مالیات و عوارض موضوع این قانون، ضمن تأکید بر اهمیت وصول و واریز نقدی و به موقع مالیات و عوارض در نظام مالیات بر ارزش افزوده، به منظور تکریم مؤدیان محترم مالیاتی و تسهیل و تسریع در فرایند وصول بدهی های مؤدیان، اختیار تقسیط بدهی‌های مالیات و عوارض ارزش افزوده و بخشودگی جرایم موضوعه برای شرایط خاص در چارچوب شرایط و ضوابط ذکر شده به شرح  ذیل به جنابعالی تفویض می‌شود:

   
  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : مالیات، ارزش افزوده، معافیت مالیاتی، بخشودگی جرایم مالیاتی، مالیات بر ارزش افزوده، حسابداری مالیاتی، حسابگران مبتكر،
  لینک های مرتبط : منبع،
   به پیوست تصویب نامه شماره ۱۲۰۷۰۰/ت ۴۹۵۵۳ هـ مورخ ۳۰/۶/۱۳۹۲ هیأت محترم وزیران،موضوع تنفیذ آیین نامه اجرایی  ماده(۱۷)قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی  در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (۱۰۴)قانون مالیاتهای مستقیم(موضوع تصویب نامه شماره ۹۰۸۳۶/ت ۴۸۷۹۳هـ مورخ ۱۸/۴/۱۳۹۲)بعنوان  آیین نامه اجرایی بند ۴۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور  در ارتباط با تجدید ارزیابی دارائیها جهت اجراء،ارسال و ابلاغ می گردد.


  در ضمن آیین نامه موضوع ماده(۱۷)قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (۱۰۴)قانون مالیاتهای مستقیم،قبلاً طی بخشنامه شماره ۱۴۹۷۷/۲۳۰/د مورخ ۳/۶/۱۳۹۲ ابلاغ گردیده است.

   

  حسین وکیلی

  معاون مالیاتهای مستقیم


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : تجدید ارزیابی، ارزیابی دارای، ارزیابی اموال، تجدید ارزیابی دارایی، حسابداری اموال، حسابداری داراییهای ثابت، حسابداری مالی،
  لینک های مرتبط : منبع،
  رئیس هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: با تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده محدودیت‌های مربوط به پرداخت حق اولاد و بیمهاجباری فرزندان کارگران برطرف شد.‏


  به گزارش ایلنا اولیاء علی بیگی در این باره گفت: تا پیش از تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده، حق اولاد تنها به دو فرزند از مجموع فرزندان خانوداه‌های کارگری پرداخت می‌شد.‏
  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : حق اولاد، اولاد، عائله مندی، بیمه، تامین اجتماعی، حقوق و دستمزد، حسابداری حقوق و دستمزد،
  لینک های مرتبط : منبع،
  در خانواده اسناد تجاری برات را باید ولی و سرپرست آنها دانست چون در قانون تجارت احکام اسناد تجاری در بخش برات ذکر شده است و بایدها و نبایدهای سفته و چک به این مواد ارجاع داده شده است. در محیط بین‌الملل هم برات نقش پررنگ و برجسته‌ای دارد. برات یک سند تجاری است و معاملات برواتی اعم از اینکه بین تاجر یا غیرتاجر باشد، عملی تجارتی محسوب می‌شوند.

  به گزارش پایگاه آموزشی مهداد، در جامعه ما رواج استفاده چک برای پرداخت‌های آینده و ضمانت اجراهای کیفری که برای آن وجود دارد، باعث شده که برات غریب واقع شود و کمتر از آن استفاده شود. بد نیست بدانید که در بسیاری از موارد می‌توانید از برات به جای چک استفاده کنید و از امتیازهای ویژه دارنده برات که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، برخوردار شوید.
  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : آموزشی، 
  برچسب ها : برات، سفته، اسناد تجاری، چك، حیابداری مالی، حسابگران مبتكر، حسابداری،
  لینک های مرتبط : منبع،

  نکات مهم مرتبط با ترازنامه و یادداشت های توضیحی صورتهای مالی
  1- ترازنامه اطلاعاتی را ارائه می کندکه به وسیله آن میتوان:

  الف) نرخ بازده دارایی ها و نرخ بازده حقوق مالکانه را محاسبه کرد.
  ب) ساختار سرمایه واحد تجاری را مورد ارزیابی قرارداد .
  ج) وضعیت نقدینگی ،توانایی باز پرداخت تعهدات وانعطاف پذیری مالی واحد تجاری را مورد تجزیه و تحلیل قرارداد.
  2- محدودیت های ترازنامه عبارتند از:
  الف) عدم انعکاس ارزش جاری واحد تجاری
  ب)حذف برخی ازاقلام بدلیل مشکلات اندازه گیری
  ج)استفاده از قضاوت وبرآورد در تعیین برخی از اقلام
  3- طبق استانداردهای حسابداری ، تراز نامه باید حداقل شامل 12 قلم اصلی به شرح زیر باشد:
  الف) دارایی های ثابت مشهود
  ب) دارایی های نامشهود
  ج) سرمایه گذاری ها
  د) موجودی مواد وکالا
  ه) حسابها و اسناد دریافتنی تجاری و سایر حسابهاو اسناد دریافتنی
  و)موجودی نقد
  ز)حسابها و اسناد پرداختنی تجاری و سایرحسابها و اسناد پرداختنی
  ح) ذخیره مالیات
  ‍ط)ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان
  ی) بدهی های بلند مدت
  ک) سهم اقلیت
  ل) سرمایه واندوخته ها  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : آموزشی، 
  برچسب ها : یادداشتهای توضیحی، ترازنامه، یاداشتهای توضیحی، تراز مالی، حستبداری مالی، گزارشات مالی، حساب،
  لینک های مرتبط : منبع،
  دنیای اقتصاد- بر اساس پیش‌نویس دستورالعمل اجرایی بند «16» قانون بودجه 1392 که به تازگی از سوی شورای هماهنگی بانک‌ها منتشر شده است؛ بیش از 14 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های معوق واحدهای تولیدی، به صورت اقساطی، بازپرداخت خواهد شد. این پیش‌نویس نحوه تقسیط بدهی بنگاه‌ها را به نظام بانکی برای بانک‌های دولتی و خصوصی شده در قالب سهام عدالت مشخص کرده است. پیش از این و در قالب قوانین بودجه 1390 و 1391، دستورالعمل «نحوه بازپرداخت بدهی‌های معوق بنگاه‌های تولیدی به نظام بانکی» تشریح شده بود؛ اما تدوین دستورالعمل جدید، کاملا متفاوت از سال‌های قبل صورت گرفته است. در دستورالعمل سال 1391 بانک‌های دولتی ملزم به همکاری با بدهکاران بودند؛ اما بانک‌های خصوصی «مخیر» به چنین کاری بودند؛ در سال جاری دستورالعمل تدوین شده تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری را در شمول دستورالعمل تعریف کرده است. در 2 سال گذشته، تاکید قانون بر «بدهکاران معوق» بود؛ در حالی که در دستورالعمل جدید به جای کلمه «معوق» از واژه «غیر جاری» استفاده شده تا تمام طبقه‌بندی‌ها شامل بند 16 بودجه امسال شود. ضمن اینکه، در سال جدید علاوه‌بر بدهکاران ریالی، بدهکاران ارزی نیز مشمول دستورالعمل می‌شوند و بدهکاران حساب ذخیره ارزی مستثنی شده‌اند.  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : تسهیلات، تولید صنعت، تسهیلات صنعتی، تسهیلات تولیدی، تسهیلات بنگاه ها، حسابداری تسهیلات، حسابداری مالی،
  لینک های مرتبط : منبع،


  ( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
   
     
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات