• کد نمایش افراد آنلاین
 • شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص) - مطالب شهریور 1392
   
  شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص)
  چشمها را باید شست جور دیگر باید دید
                                                          
  درباره وبلاگ

  با سلام
  شرکت حسابگران مبتکر کردستان یک شرکت حسابداری و مشاوره مالی است که جهت ارتقاع سطح کمی و کیفی عملیات حسابداری واحدهای تولیدی،خدماتی و بازرگانی و به منظور کاهش هزینه ها؛افزایش بهره وری و در نتیجه افزایش سود آماده ارائه خدمات به صاحبان محترم مشاغل کوچک و بزرگ می باشد.
  مدیر وبلاگ : آدام اسمیت
  مطالب اخیر
  نظرسنجی
  حسابگران تا چه میزان توانسته به شما کمک کند ؟  ارتباط با حسابگران
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  
  <
  شنبه 30 شهریور 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت
  مادة 104ـ وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی‌، شهرداریها، مؤسسات وابسته به دولت و شهرداریها وکلیة اشخاص حقوقی ‌اعم از انتفاعی و غیرانتفاعی و اشخاص موضوع بند (الف‌) مادة ‌(95) این قانون مکلف اند در هر مورد که بابت حق‌الزحمةپزشکی‌، هزینه‌های بیمارستانی و  آزمایشگاهی و رادیولوژی ‌، داوری‌، مشاوره‌، کارشناسی‌، حسابرسی‌، خدمات مالی و اداری‌، نویسندگی‌، تألیف و تصنیف‌، آهنگ سازی‌، نوازندگی و هنرپیشگی و خوانندگی‌، نقاشی و دلالی و حق‌العمل‌کاری‌، هر گونه حق الزحمه یا کارمزد ارائة خدمات به استثنای کارمزد پرداختی بهبورسها، بازارهای خارج از بورس و کارمزد معاملات و تسویه اوراق بهادار و کالا در بورسها و بازارهای خارج از بورس بانکها، صندوق تعاون و مؤسسات اعتباری غیربانکی مجاز، امور مربوط به نظافت ‌اماکن و ابنیه‌، اجارة ماشین ‌آلات اداری و محاسباتی‌، کلیة خدمات و ارتباطات رایانه‌ای‌، اجارة هر نوع وسایل نقلیة موتوری زمینی‌، هوایی و دریایی‌، ماشین‌آلات ‌و کارخانجات و سردخانه‌ها، انبارداری‌، نگاهداری و تعمیر آسانسور و شوفاژ و تهویة مطبوع‌، هر نوع کار ساختمانی و تأسیسات فنی و تأسیساتی‌، تهیة طرح ساختمانها و تأسیسات‌، نقشه‌کشی‌، نقشه ‌برداری‌، نظارت و محاسبات فنی‌، قرارداد حمل و نقل و وجوهی که بابت حق‌نمایش فیلم به هر عنوان پرداخت می‌کنند پنج درصد آن را به عنوان ‌علی‌الحساب مالیات مؤدی (دریافت‌کنندگان وجوه‌) کسر و ظرف ‌سی روز به حساب تعیین شده از طرف سازمان امور مالیاتی کشور واریز و رسید آن را به مؤدی تسلیم نمایند و همچنین ظرف همین ‌مدت مشخصات دریافت کنندگان را  با ذکر نام  و نشانی آنها به ادارة ‌امور مالیاتی ذیربط ارسال دارند.  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : دانستنیهای مالیاتی، 
  برچسب ها : ماده 104، مالیاتهای مستقیم، مالیات مستقیم، مالیات تكلیفی، مالیات ماده 104، حسابداری مالیاتی، حسابگران مبتكر،
  لینک های مرتبط : منبع،
  پنجشنبه 28 شهریور 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت
  نوع مطلب : مشاهیر حسابداری، 
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :
  چهارشنبه 27 شهریور 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت

  قانون بیمه بیکاری

  ماده 1 - كلیه مشمولین قانون تامین اجتماعی كه تابع قوانین كار و كار كشاورزی هستند مشمول مقررات این قانون می باشند.

  تبصره - گروههای زیر از شمول مقررات این قانون مستثنی هستند


  1 - بازنشستگان و ازكارافتادگان كلی .


  2 - صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری .


  3 - اتباع خارجی .

  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : آموزشی، عمومی، 
  برچسب ها : بیمه، بیمه بیكاری، كار، كارگر، بیمه كارگر، شرایط بیمه بیكاری، حسابگران مبتكر،
  لینک های مرتبط :
  دوشنبه 25 شهریور 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت


  اندیشمندی پرمایه ، پرکار و پربار

  "...در رابطه با علی مدد، صفاتی با مصادیق عملی آنها، که خود طی سالها ناظر بوده ام، به خاطر می رسد: دقت نظر، سرعت انتقال، پایبندی به اصول، صراحت لهجه، بی باکی و...؛ اینها علاوه بر صفات مردمی او که اهم آنها تواضع و فروتنی و خلوص نیت است، جلوه گری می کنند. گاه جمع اضداد را در او می یابید : فروتنی وصف ناشدنی در مقابل بی باکی ، ستیز و تسلیم ناپذیری آن گاه که پای تخطی از اصول در بین باشد.اگر از من می پرسید صفت ممتاز علی مدد چیست، صفتی که بیش از هرچیز جلب توجه می کند، بی درنگ می گویم ژرف اندیشی و گزیده گویی . بسیار می اندیشد و کم می گوید ولی سنجیده ، به موقع و به مورد می گوید.او این امتیاز را مدیون ذهنی است تحلیلگر، وقاد و نقاد که خداوند به او عطا فرموده است."

  دکتر فضل الله اکبری 1381 - اندیشمندی پرمایه ،پرکار و پربار - مجله حسابرس


  در آذرماه 1315 در تهران در خانواده ای متوسط متولد شدم. پدرم، مرحوم ابوالقاسم علی مدد متخلص به قطره، نانوا بود و در عین حال، در مدح و در رثای پیامبر، ائمه و معصومین، مدیحه و مرثیه می سرود و چند کتاب مدایح و مراثی حاصل کار او است.  جهت مطالعه ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : مشاهیر حسابداری، 
  برچسب ها : مصطفی علی مدد، علی مدد، استاد علی مدد، دكتر علی مدد، زندگینامه علی مدد، مشاهیر حسابداری، حسابگران مبتكر،
  لینک های مرتبط : منبع،
  به پیوست نظر اکثریت اعضای شورای عالی مالیاتی موضوع صورتجلسه مورخ ۶/۳/۱۳۹۲ آن شورا در اجرای بند ۳ ماده ۲۵۵ قانون مالیاتهای مستقیم به شماره ۳-۲۰۱ مورخ ۲۸/۳/۱۳۹۲ در خصوص ورود هیأت های حل اختلاف جهت منتفی نمودن مطالبه علی الحساب مالیات موضوع ماده ۱۰۴ قانون مالیاتهای مستقیم از مکلفین به کسر و ایصال مالیات مؤدیان دیگر،به شرح ذیل جهت اجراء ابلاغ می گردد:

  ” از آنجائیکه در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰۴ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه ۱۳۶۶ و اصلاحیه های بعدی آن در مواردی که منابع درآمد موضوع ماده ۱۰۴ قانون مذکور کلاً از پرداخت مالیات معاف باشد، کسر علی الحساب مالیات به شرح فوق به شرط استعلام قبلی و کسب نظر اداره امور مالیاتی محل منتفی است. بنابراین منتفی نمودن مطالبه مالیات علی الحساب موضوع ماده ۱۰۴ قانون از اشخاص موضوع تبصره ۲ این ماده به دلیل عدم تصریح قانونی و شرط استثناء مورد نظر قانونگذار بوده و ورود هیأت حل اختلاف مالیاتی فاقد وجاهت قانونی خواهد بود.”

   

  علی عسکری

  رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور

  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : ماده 104، مالیات، حسابداری مالیاتی، حسابداری مالی، مالیاتهای مستقیم، حسابگران مبتكر، دهگلان،
  لینک های مرتبط : منبع،
  معاون اداره مالیات های مستقیم سازمان امورمالیاتی کشور اعلام کرد: سازمان امور مالیاتی کشور بدون اظهار مودیان قادر به ایجاد پرونده مالیاتی نیست و تمامی اطلاعات ازسوی معاملات صورت گرفته از طریق مودیان ارائه می شود.

  به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از باشگاه خبرنگاران،وکیلی معاون اداره مالیات های مستقیم سازمان امورمالیاتی کشور با بیان اینکه  تشکیل پرونده مالیاتی  براساس مراجعه خود افراد صورت می گیرد، گفت: تعدادی دیگر از پرونده های مالیاتی  براساس اطلاعات به دست آمده از معاملات انجام می شود.
  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : حسابداری مالیاتی، مودی مالیاتی، مودی، مالیات، سازمان مالیاتی، اداراه دارایی، حسابگران مبتكر،
  لینک های مرتبط : منبع،
  مرکز آموزش و تحقیقات حسابداری و حسابرسی حرفه­ای جامعه حسابداران رسمی ایران در اجرای مصوبات شورای عالی جامعه و به منظور بالابردن دانش تخصصی و یکسان­ سازی رتبه­ های حرفه­ ای کارکنان حرفه­ای موسسات حسابرسی و شاغلین انفرادی، چهارمین نوبت آزمون احراز رتبه­های حرفه­ای (حسابرس ارشد، سرپرست حسابرسی و سرپرست ارشد حسابرسی) را برگزار می­کند. از موسسات حسابرسی و شاغلین انفرادی دعوت می­شود کارکنان واجد شرایط خود را برای شرکت در آزمون معرفی نمایند.


  الف) شرایط داوطلبان:

  ۱- همکار حرفه­ای تمام وقت موسسه حسابرسی یا شاغل انفرادی طبق آخرین لیست حق بیمه ارسالی.

  ۲- دارای سابقه کار تمام وقت حسابرسی نزد موسسات حسابرسی یا شاغلین انفرادی عضو جامعه بعد از اخذ مدرک کارشناسی به شرح زیر:

   

  سابقه کار

  آزمون رتبه

  کارشناسی حسابداری

  سابقه (سال)

  کارشناسی مشابه

  سابقه (سال)

  کارشناسی ارشد حسابداری

  سابقه (سال)

  حسابرس ارشد

  ۳

  ۴

  ۳

  سرپرست حسابرسی

  ۵

  ۷

  ۴

  سرپرست ارشد حسابرسی

  ۷

  ۹

  ۶
  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : حسابداران رسمی، حسابدار رسمی، حسابرس رسمی، جامعه حسابداران رسمی، حسابرس ارشد، آزمون حسابداران رسمی، حسابگران،
  لینک های مرتبط : منبع،
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خبر داد و گفت: در قالب این تصمیم، کارفرمایان تنها اصل بدهی معوق شده بیمه کارگران خود را خواهند پرداخت.


  به گزارش مهر، علی ربیعی در جمع خبرنگاران از بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خبر داد و گفت: این اقدام در راستای تلاش برای بهبود فضای کسب و کار اتخاذ شده است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برخی از صنوف مانند کشاورزی و صنعت نیروهای خود را بیمه کرده بودند اما به دلیل مشکلاتی نتوانسته بودند در مدت چند ماه حق بیمه آنها را بپردازند.
  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : بیمه، تامین اجتماعی، بیمه تامین اجتماعی، جریمه، جریمه بیمه ایی، جریمه تامین اجتماعی، حسابداری بیمه ایی،
  لینک های مرتبط : منبع،
  رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از ابلاغ مصوبه افزایش بن نقدی کارگران از ۳۵ به ۵۰ هزارتومان طبق مصوبه هفتم مردادماه امسال شورای عالی کار خبر داد و گفت: سرنوشت افزایش حق مسکن ۲۰ هزارتومانی همچنان نامشخص است.

  اولیاء علی بیگی در گفتگو با مهر از ابلاغ افزایش حق بن نقدی کارگران از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: پس از ۴۱ روز از تصویب افزایش حق بن نقدی کارگران از ۳۵ هزارتومان به ۵۰ هزارتومان، بالاخره ابلاغیه وزارت کار ارسال شد.

  رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور اظهار داشت: افزایش حق بن نقدی از اختیارات شورای عالی کار است و این شورا می توان راسا در اینباره تصمیم گیری نماید، اما افزایش حق مسکن باید به تایید هیئت وزیران برسد.
  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : كارگر، بن كارگری، حقوق و دستمزد، افزایش حقوق، حقوق و دستمزد 92، حسابداری حقوق و دستمزد، حسابگران،
  لینک های مرتبط : منبع،
  چهارشنبه 20 شهریور 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت
  چک بلامحل
  الف) شکایت کیفری :
  1-     شرایط طرح شکایت کیفری : برای طرح دعوی کیفری می بایست دارنده چک در تاریخ مندرج در آن و یا 6 ماه پس از تاریخ مذکور به بانک مراجعه نماید و وجه آن را مطالبه نموده و چنانچه با عدم پرداخت مواجه شد، گواهی عدم پرداخت دریافت نماید و ظرف 6 ماه از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت، با مراجعه به دادسرای محل وقوع جرم ( دادسرایی که گواهی عدم پرداخت از آن صادر شده ) طرح شکایت نماید. لازم به توضیح می باشد که منظور از دارنده چک شخصی است که برای اولین بار به بانک مراجعه و گواهی عدم پرداخت به نام او صادر شده است.
  2-    مرجع قضایی صالح : مطابق رأی وحدت رویه 669-21/7/1383 هیئت عمومی دیوان عالی کشور در مورد سیستم یکپارچه بانک ها که امکان مطالبه علاوه بر شعبه افتتاح حساب در سایر شعب نیز وجود دارد، دارنده می تواند در هر شعبه که مراجعه نموده و گواهی عدم پرداخت صادر نموده نیز طرح دعوی نماید. به عبارت دیگر عنصر مادی جرم در محلی که چک با گواهی عدم پرداخت مواجه گردیده تحقق نموده است.  لطفاً جهت ادامه مطلب كلیك نمایید


  نوع مطلب : آموزشی، مقالات، 
  برچسب ها : چك، چك بی محل، چك بلا محل، چك برگشتی، حسابداری مالی، حسابگران مبتكر،
  لینک های مرتبط : منبع،


  ( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
   
     
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات