• کد نمایش افراد آنلاین
 • شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص) - مطالب بهمن 1392
   
  شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص)
  چشمها را باید شست جور دیگر باید دید
                                                          
  درباره وبلاگ

  با سلام
  شرکت حسابگران مبتکر کردستان یک شرکت حسابداری و مشاوره مالی است که جهت ارتقاع سطح کمی و کیفی عملیات حسابداری واحدهای تولیدی،خدماتی و بازرگانی و به منظور کاهش هزینه ها؛افزایش بهره وری و در نتیجه افزایش سود آماده ارائه خدمات به صاحبان محترم مشاغل کوچک و بزرگ می باشد.
  مدیر وبلاگ : آدام اسمیت
  مطالب اخیر
  نظرسنجی
  حسابگران تا چه میزان توانسته به شما کمک کند ؟  ارتباط با حسابگران
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  
  <

  حسن رضامسجدی
  با توجه به روند رو به رشد حرفه حسابرسی داخلی در ایران، لزوم رعایت استانداردهای حرفه‌ای بین‌المللی انجمن حسابرسان داخلی IIA بیشتر از گذشته، مشهود است.


   برای پی بردن به اینکه واحد حسابرسی داخلی در یک سازمان، تا چه حد توانسته است فعالیت‌های خود را منطبق با این استانداردها انجام دهد؛ ابزارهایی وجود دارد که از طریق آنها می‌توان شکاف میان وضعیت موجود و وضعیت ایده آل را مورد ارزیابی قرار داد. انجمن حسابرسان داخلی IIAدر رهنمود خود با عنوان «پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی حرفه‌‌ای حسابرسی داخلی» IIPF سوالاتی مطرح نموده که با پاسخ به آنها می‌توان میزان انحراف از وضعیت ایده آل را مورد تحلیل قرار داده و به سمت رعایت آن استانداردها حرکت کرد. این سوالات که براساس شماره استانداردهای آن انجمن طبقه‌بندی شده‌اند، می‌توانند کمک شایان توجهی به واحدهای حسابرسی داخلی نمایند تا خود را با استانداردهای بین‌المللی منطبق نمایند.
  ۱۰۰۰
  نوع مطلب :
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :
  یکشنبه 20 بهمن 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت


  نوع مطلب :
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :
  سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت یک میلیون تومان تعیین شد.

  با نظر موافق نمایندگان مجلس سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت یک میلیون تومان تعیین شد.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۴ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۳ کل کشور با پاراگراف اول بند “الف” تبصره ۹ لایحه بودجه موافقت کردند که براین اساس سقف معافیت مالیاتی مبلغ صد و بیست میلیون ریال در سال تعیین شد.

  گفتنی است در بند “الف” تبصره ۹ آمده است سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۵۲) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۵/۱۰/۱۳۸۹ برای سال ۱۳۹۳، مبلغ یکصد و بیست میلیون(۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال در سال تعیین می‌شود.
  لطفاً جهت ادامه مطلب کلیک نمایید


  نوع مطلب : اخبار، آموزشی، 
  برچسب ها : مالیات، مالیات حقوق، مالیات حقوق سال 93، حقوق و دستمزد، معافیت مالیاتی حقوق 93، حسابداری مالی، حسابداری مالیاتی،
  لینک های مرتبط : منبع،
  سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق و موافقت دولت مقرر شد مالیات بر ارزش افزوده برای سال ۹۳ ، به میزان ۲ درصد اضافه شود که منابع حاصل از آن به بخش سلامت و درمان کشور تزریق خواهد شد.

  کاتب به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مجلس اشاره و اظهار کرد: در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق مجلس بحث افزایش مالیات بر ارزش افزوده مورد بررسی قرار گرفت که در پایان مصوب شد دولت از ابتدای سال ۹۳ ، ۲ درصد به مالیات بر ارزش افزوده اضافه کند.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس ادامه داد: همواره سالی ۱ درصد بر مالیات ارزش افزوده اضافه می‌شود لذا می‌بایست مالیات بر ارزش افزوده برای سال ۹۳ ، ۱ درصد اضافه شود اما با تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس و موافقت دولت این مالیات برای سال آینده ۲ درصد افزایش خواهد یافت. که منابع حاصل از آن به بخش سلامت و درمان کشور تزریق می‌شود.

  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : مالیات، ارزش افزوده، مالیات بر ارزش افزوده، حسابداری مالی، حسابداری مالیاتی، حسابرسی، ارزش افزوده 93،
  لینک های مرتبط : منبع،
  نمایندگان مردم در خانه ملت با معافیت سهم بیمه کارفرمایان کارگاه های کشاورزی تحت نظارت نظام صنفی کشاورزان که حداکثر ۵ نفر کارگر دارند، موافقت کردند.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (دوشنبه ۱۴ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۳ کل کشور با الحاق بندی به تبصره ۱۵ این لایحه موافقت کردند که براساس آن کارگاه های کشاورزی تحت شمول نظام صنفی کشاورزان، مشمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر کارگر دارند مصوب ۱۶ اسفند ۶۱ و اصلاحات بعدی آن می باشند.

  گفتنی است بند یادشده به دلیل مغایرت با قانون برنامه پنجم توسعه نیازمند دوسوم آرای نمایندگان بود که در نهایت اصل بند با ۱۸۷ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۸ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

  نوع مطلب : اخبار، آموزشی، 
  برچسب ها : بیمه، بخشش بیمه ایی، بخشودگی کارفرما، بیمه کارفرما، بیمه کشاورزی، حسابداری بیمه،
  لینک های مرتبط : منبع،
  دستور جلسه یازدهمین نشست کمیسیون فضای کسب‌و‌کار، کارآفرینی و مقرارت اتاق تهران اگرچه به‌منظور بررسی حداقل دستمزد و افزایش آن برای سال آینده برگزار شد. اما حضور هیات تجاری فرانسه در ایران از یک‌سو و برگزاری مجمع جهانی داووس از سوی دیگر موجب شد تا بخشی از این جلسه به بررسی این خبرها اختصاص یابد.
  لطفاً جهت ادامه مطلب کلیک نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : حقوق، حداقل حقوق سال 93، حقوق 93، حقوق سال 1393، حقوق و دستمزد سال 1393، حقوق و دستمزد، حسابداری حقوق و دستمزد،
  لینک های مرتبط : منبع،
  مدیر عامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت : بخشنامه‌ قانون بازنشستگی متقاضیانی که حداقل ۱۰ سال و کمتر سابقه پرداخت حق‌بیمه دارند، برای اجرا به تمامی واحدهای تامین اجتماعی ابلاغ شد.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش با اعلام این خبر افزود: این سازمان به افرادی که دارای حداقل ۶۰ سال تمام سن برای مردان و ۵۵ سال تمام سن برای زنان و حداقل ۱۰ سال تمام سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند و یا طبق آرای کمیسیون‌های پزشکی موضوع ماده ۹۱ قانون تأمین‌اجتماعی، ازکارافتاده کلی شناخته شده ولی شرایط دریافت مستمری را ندارند و سن متقاضیان مرد کمتر از ۶۰ سال و زن کمتر از ۵۵ سال باشد، متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه، مستمری بازنشستگی پرداخت می‌کند.  لطفاً جهت ادامه مطلب کلیک نمایید


  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : بازنشستگی، سابقه بیمه، بیمه، بازنشستگی پیش از موعد، حق بیمه، بیمه بازنشستگی، حسابداری بیمه،
  لینک های مرتبط : منبع،
  هرگاه وجه چک به علتی از علل قانونی پرداخت نشود بانک مکلف است در برگ مخصوص که مشخصات چک و هویت و نشانی کامل صادرکننده در آن ذکر شده است با ذکر علت یا علل عدم پرداخت وجه، آن را امضا و مهر و به دارنده چک تسلیم کند. بنابراین دارنده چک باید گواهی عدم پرداخت وجه چک را از بانک بگیرد و پس از آن دو اقدام می تواند انجام دهد؛ ۱ – وصول وجه چک از طریق مراجعه به دادگستری ۲– وصول وجه چک از طریق اجرای ثبت اسناد.
  لطفاً جهت ادامه مطلب کلیک نمایید


  نوع مطلب : آموزشی، اخبار، 
  برچسب ها : چک، وجه چک، وصول چک، حسابداری اسناد، اسناد مالی، برگشت چک، چک برگشتی،
  لینک های مرتبط : منبع،
  پنجشنبه 10 بهمن 1392 :: نویسنده : آدام اسمیت

  میزان عیدی سال جاری کارگران به میزان دو ماه حقوق آنها تعیین شده است. بر این اساس کارگران امسال باید ۹۷۴ هزار و ۲۵۰ تومان عیدی دریافت کنند.

  به گزارش فارس، در همین حال عضو کانون عالی انجمن صنفی کارگران گفته است: بر اساس قانون عیدی و پاداش کارگران معادل دو ماه پایه حقوق آنها پرداخت می‌شود و این موضوع نیاز به تصویب در شورای عالی کار ندارد.

  عضو کانون عالی انجمن صنفی کارگران گفته است: بر اساس قانون عیدی و پاداش کارگران معادل دو ماه پایه حقوق آنها پرداخت می‌شود و این موضوع نیاز به تصویب در به شورای عالی کار ندارد.

  وی اضافه کرد: البته برخی از کارگاه‌ها رقم عیدی را تقسیم بر ۱۲ می‌کنند و در طول سال هر ماه آن را به همراه حقوق ماهیانه پرداخت می‌کنند.

  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : کارگر، عیدی، عیدی سالانه، عیدی کارگری، حقوق و مزایا، مزایای کارگر، حق کارگر،
  لینک های مرتبط : منبع،
  سهام ۶ شرکت دولتی در بهمن ماه ازطریق بورس و فرابورس واگذار می شود.

  به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از بازار سرمایه، سازمان خصوصی سازی ۵ درصد سهام پست بانک شامل ۲۸ میلیون سهم را به قیمت تابلو بورس در روز عرضه ( معادل قیمت بسته شدن در روز قبل از عرضه) به شرط آن که از ۱۱ هزار و ۹۱۹ ریال کمتر نباشد ، امروز در بورس عرضه می کند.
  این سازمان ۱۰۰ درصد سهام شرکت نوسازی صنایع ایران شامل ۹۱ میلیون سهم را به ارزش پایه هر سهم ۲۲۴۹ ریال در روز دوم بهمن، ۱۰۰ درصد سهام ریخته گری ماشین سازی تبریز شامل ۱۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم را به ارزش پایه هر سهم ۳۳۷۶ ریال در روز پنجم بهمن، ۴۹٫۹ درصد سهام مهندسین مشاور نیرو شامل ۴۹۹ سهم را به ارزش پایه هر سهم ۱۰۰ میلیون ریال در روز ششم بهمن و ۴۰ درصد سهام مدیریت تولید و بهره برداری نیروگاههای سیکل ترکیبی خیام شامل ۴۰۰ سهم را به ارزش پایه هر سهم ۹۶ ریال در روز هفتم بهمن روانه میز فرابورس می کند.۲۰ درصد سهام پتروشیمی سلمان فارسی شامل ۱۶۰ میلیون سهم هم به ارزش پایه هر سهم ۱۹۰۲ ریال در روز سیزدهم بهمن در فرابورس عرضه خواهد شد.

  نوع مطلب : اخبار، 
  برچسب ها : خصوصی سازی، سازمان خصوصی سازی، اصل 44، بورس، بورس اوراق بهادار، اوراق بهادار، حسابداری سرمایه ایی،
  لینک های مرتبط : منبع،


  ( کل صفحات : 2 )    1   2   
   
     
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات